Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Tomáš L napsal(a):

Tak mně dneska taky z ničeho nic zmizela možnost změny, ale když chci udělat check in tak mi vyskočí tohle k potvrzení.

https://imgway.cz/93vD/Screensho...zz_Air.jpg

Dole je napsáno, že pokud chci let změnit a nebo refundovat, mám je kontaktovat. Po kliknutí na odkaz mě to hodí na jejich hlavní stránku.

Když kliknu na odbavení, vidím výběr pasažérů k odbavení, tuhle hlášku ne. Dál jsem se neodvažoval postoupit.

0 Citovat

@Jox

Mne to prave zmizlo u Madeiry na Marec 2024. U Malagy na Velku noc 2024 to stale mam. No uvidim.  Chvilu pockam,  ale ubytka, a auta si asi zarezervujem dvojmo. Daj potom vediet ako si dopadol s  tym sobotnajsim odletom, a hlavne ci ta to po odsuhlaseni tej zmeny  pustilo k uspesnemu check-inu . Ja nemam  sedadla, ani nic ine, takze ci ma to pusti k check-inu budem vediet najskor 48 hod. pred odletom skoro za rok, ak sa este nieco nezmeni u nich.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Já jsem to pro jistotu zrušil. Už jich mám plné zuby. 

Jak jsi to zrušil? Já se na chatu na zrušení neptal, zmiňoval jsem, že tam nevidím ty 3 možnosti (potvrdit, změnit, zrušit), a osoba neblahá mě jen odpálkovala s požadavkem na změnu, o možnosti zrušení se nezmínila.

0 Citovat

Mal som to na chate podobne.

Niemandos to zrusil cez manage booking, lebo tam tie moznosti este mal. predpokladam. Ja s tou Madeirou teraz tiez neviem nic robit okrem tej akceptacie povodneho datumu az ked sa budem checkovat.

0 Citovat

J0x napsal(a):

Když kliknu na odbavení, vidím výběr pasažérů k odbavení, tuhle hlášku ne. Dál jsem se neodvažoval postoupit.

Když klikneš u výběru pasažérů na next, tak hned v dalším kroku vyskočí tahle hláška. Alespoň já to tak mám. Dneska musím udělat check in, takže mi nezbývá nic jiného než to potvrdit.

1 Citovat

@TomášL  daj potom vediet tiez ako si dopadol s tym check- inom. Ci to po akceptacii bolo bez problemov.

0 Citovat

@Jox

Tak já ty tři možnosti ještě viděl. Takže jsem na nic nečekal a raději tu Madeiru v únoru zrušil, než dojde i na mě. Mám na stejný termín ještě Egypt, takže je mi to jedno a nerad bych, abych s tím nakonec nemohl hnout. A už mám fakt Wizzu plné zuby. Končím s nimi. Proletím ten Egypt a šlus. Zlatý Ryanair :-).

2 Citovat

Mıchal napsal(a):

Samozřejmě, že to dělají schválně. 

Nějaký ynteligent v boardu si totiž zjevně neuvědomil, že když přehodí lety z W6 na maltskou dcérku, tak sice ušetří hromadu na zaměstnancích kvůli otrokářsky flexibilnějšímu zákoníku práce, ale všem zákazníkům umožní měnit lety na dražší termíny nebo je rovnou stornovat.

 

No, kdyz clovek vidi tuhle diskusi, tak se neni co divit :D  pokud je tam jen zmena dopravce, a casy zustavaji stejne … tak to, jak se nekteri domahaji zmeny na uplne jine terminy a destinace … 🙈

0 Citovat

Domáhají se toho, co jim aerolinka sama nabídla a teď dělá všechno proto, aby to nemusela splnit. Doporučuji návštěvu očaře. 😉

5 Citovat

Pavel Krcho napsal(a):

[citace="Mıchal"]

Samozřejmě, že to dělají schválně. 

Nějaký ynteligent v boardu si totiž zjevně neuvědomil, že když přehodí lety z W6 na maltskou dcérku, tak sice ušetří hromadu na zaměstnancích kvůli otrokářsky flexibilnějšímu zákoníku práce, ale všem zákazníkům umožní měnit lety na dražší termíny nebo je rovnou stornovat.

 

No, kdyz clovek vidi tuhle diskusi, tak se neni co divit :D  pokud je tam jen zmena dopravce, a casy zustavaji stejne … tak to, jak se nekteri domahaji zmeny na uplne jine terminy a destinace … 🙈

[/citace]Je to prosté, milý Watsone: Wizzair optimalizuje náklady, tak se rozhodl staré lety zrušit a nahradit je jinými s jiným dopravcem. Sice starý let pod Wizzair Hungary a nový pod Wizzair Malta, ale na to se paragrafy neptají. Je to jiný dopravce a basta. Teď není maďarský, ale maltský a má jiný kód letu. Byť jsou na stejný čas. Proto má zákazník nárok odmítnout změny nebo rebookovat letenku.

Když jsou hamižní, nemají zaměstnávat ynteligenty a tak spěchat a změnu udělat s nahráním nového letového řádu, kde nebudou kódy W6, ale W4.

1 Citovat

No uz len Wizz Air budeme lutovat :) Pozri do vlakna o kompenzaciach ... tam ti ich (ne)vyplacanie uz akosi nevadi?

3 Citovat

Presne ako pise Jox. Keby tie zmeny sami aktivme ludom neponukli, a dokonca to tak nesprocesovali v manage booking aby to islo spravit. Tak by asi nikto nic neriesil. Proste by sme akceptovali zmenu dopravcu. Casy a datumy by zostali, a bolo by vybavene. Ked to ponukali,, tak preco by sa to nemalo vyuzit...a dozadovat sa toho ked to zacali znemoznovat.?

1 Citovat

Mıchal napsal(a):

Je to prosté, milý Watsone: Wizzair optimalizuje náklady, tak se rozhodl staré lety zrušit a nahradit je jinými s jiným dopravcem. Sice starý let pod Wizzair Hungary a nový pod Wizzair Malta, ale na to se paragrafy neptají. Je to jiný dopravce a basta. Teď není maďarský, ale maltský a má jiný kód letu. Byť jsou na stejný čas. Proto má zákazník nárok odmítnout změny nebo rebookovat letenku.

Když jsou hamižní, nemají zaměstnávat ynteligenty a tak spěchat a změnu udělat s nahráním nového letového řádu, kde nebudou kódy W6, ale W4.

Prirozene vím, že striktnim vykladem eu legislativy ke zrusenym letum na to pravo je, ackoli je to spis chyba v legislative, kdy neporesili tento pripad a z meho pohledu dezinterpretace.

Jo, vnimam to jako takovou malou (a nejen ceskou) vycuranost. 

Jo, kdyby to byl let emirates a ti to z nejakeho pochybneho duvodu nahradili treba flydubaj, tak bych to i pochopil - emirates si clovek preci jen kupuje, protoze pozlátko luxusu. 

ale kdyz je to jen formální nahrada jinym kodem letu, jinak stejne letadlo, stejne mizerne sluzby... tak je to dost trapné :) a fakt se musím smát, jak tady nekteri dostavaj hysterák, ze jim to nejde zmenit.

2 Citovat

torpy68 napsal(a):

@TomášL  daj potom vediet tiez ako si dopadol s tym check- inom. Ci to po akceptacii bolo bez problemov.

Při check inu jsem tu změnu akceptoval a pak už to nic dalšího nechtělo. 

0 Citovat

Nejsou to stejně mizerné služby, je to nový level mizernosti. Až napálí Wizz Air tebe, budeme se zase smát my. 😉

0 Citovat

Pokus dobry, ale to by ses nedockal. Wizzairem jsem v zivote neletel, a rozhodne to ani nemam v planu :)

0 Citovat

Ano, to je presne to napaleni. Chapete to spravne :)

0 Citovat

Nene, letušky budou upravené, moc hezké a příjemné! :-)

1 Citovat

Beáta napsal(a):

Prosím Vás Joxi, trochu se v tom ztrácím, jak přesně napálil Wizz Vás? Prozatím jsem pochopila, že jde o to, že poletím někam, jako já v pátek do Varny  a oni mi místo nálepky letíte s W6 přidělí W4, to jest Wizz Malta. Jinak se nic nemění, ani den, ani letadlo, ani hodina, ani místo odletu. Jen letušky budou mít cedulku wizz Malta a budou stejně lhostejné , neupravené.

Nebo je  v tom ještě něco jiného? To je to napálení?

Myslím, že to spíš chápat nechcete, což mě u vás nepřekvapuje.

Wizz změnil dopravce, nabídl změnu nebo zrušení, ale teď se k tomu nehlásí, ba přímo je znemožňuje, přitom ještě hlásá, že pro změnu nebo zrušení ho má zákazník kontaktovat. Jestli to považujete za seriózní jednání, tak už si nemáme co říct.

0 Citovat

Chápu, asi budu za staromódního ... ale, pořád vám nechal variantu letět původní let. Což , tak nějak přirozeně, 99% normálních lidí je to, co chcou.

A jen pár "spekulantů" se z toho snaží vytřískat maximum.

Přece když už jsem si kupoval letenkiu z bodu X do bodu Y v den D, tak to je to, o co mi jde, ne? a nedělám scény, když mě wizz nechce nechat předělat na let z P do O v den V? 

My to chápem. Ale vy zjevně nechápete absurdnost toho, co požadujete?

9 Citovat

Tomáš L napsal(a):

[citace="torpy68 "]

@TomášL  daj potom vediet tiez ako si dopadol s tym check- inom. Ci to po akceptacii bolo bez problemov.

Při check inu jsem tu změnu akceptoval a pak už to nic dalšího nechtělo. 

[/citace]

Ok diky. Tak aspon, ze tak. Holt ak nam tu moznost zmeny  nevratia, tak poletime v povodnych terminoch. Kazdopadne je to dalsi level neserioznosti co Wizz predviedol. A to som si naivne myslel, ze uz velmi nemaju cim prekvapit...

1 Citovat

Jasně, vyvěštil jsem si wizzí daňovou optimalizaci předem a zaspekuloval si s letenkou, jen jsem se sekl v odhadu, že to, co sám Wizz nabídne, taky dodrží. Nenech se vysmát. 😆

0 Citovat

Já se musím zastat J0xe. Taky mi změnili pouze dopravce, což by mi normálně vůbec nevadilo. Problém nastává v tom, že nabídli sami od sebe tu flexibilitu letu (zdarma prebookování na jiný termín) a navíc mi potvrdili i v mailu, že si let zdarma můžu změnit, vidím to i při check inu, že můžu let změnit.

Já jsem na základě toho přemýšlel, že v termín původního letu si koupím let jinam a tenhle přesunu. A kdybych koupil nový let, tak bych teď měl dva n stejný termín. 

Kdyby sám wizz air netvrdil mailem i v apce, že let změnit lze a pak když to člověk chce udělat tak vám všude řeknou, že to nejde, tak by to bylo v pohodě... ale takto to trochu působí, že z nás dělají blbce a nabízí nám něco, co je úplně jinak, než se tváří.

5 Citovat

Přesně tohle už jsem se pokusil Krchovi vysvětlit, ale s člověkem, který vlastní omezenost považuje za konzervativismus a trvání na dodržení slibu (od známé prolhané a podvodné aerolinky, která mi navíc dluží €1000 na kompenzacích a odmítá mi je vyplatit, takže nemám absolutně žádný důvod na ni brát nějaké falešné ohledy) prohlašuje za vychcanost, nemá smysl se o něčem přít. 😆

0 Citovat

No, tak v mailu wizz něco napsal, a nakonec to nejde. To je strašná tragédie. Kdyby byla pravda všechno, co se píše v mailech a aplikacích, tak už jsem multi multi miliardář, bo mě furt otravuje nějaký Afričan, co mi chce poslat stamiliony.

Holt ti nezbyde nic jiného, než (jak šokující) letět tam, kam sis tu letenku původně koupil.

Vznikla ti nějaká škoda? Nevznikla. Okradl tě někdo o něco? Neokradl. Připravil tě někdo o nějaká práva? Nepřipravil. Tak proč se chováš jako malý mimino, kterýmu rozšlapali bábovičky?

Apropo - když jsou to takoví zmetci, tak proč si u nich pořád kupuješ letenky? Není to forma sebemrskačství?

 

5